Estry masła shea - działają silnie nawilżająco i odżywiająco. Łatwo się rozprowadzają oraz posiadają stabilną formę kosmetyczną.
Są wykorzystywane przy produkcji lekkich, zrównoważonych produktów, w tym przede wszystkim kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała oraz włosów. Estry masła shea w połączeniu z innymi emolientami są doskonałą bazą dla produktów do demakijażu, kosmetyków oczyszczających skórę oraz szamponów czy preparatów przeciwsłonecznych.
Estry masła shea są mało znane i doceniane w Europie.
Dzięki odpowiednim właściwością fizykochemicznym, takim jak niska lepkość oraz temperatura topnienia, wykazują się wysoce ergonomicznymi właściwościami aplikacyjnymi. Nie są tłuste, a mimo to pozostawiają delikatną warstwę ochronną na skórze, która daje wrażenie satynowej powłoki. Intensywnie regenerują zaczerwieniony i podrażniony naskórek. Zmniejszają również odznaki starzenia się skóry. Ponadto stosowane do włosów, zwilżają włókna od wewnątrz, tym samym ich nie obciążając.
Estry masła shea są w pełni bezpieczne, zarówno dla kobiet w ciąży, jak i niemowląt. Dodatkowo są „eco friendly”, gdyż są biodegradowalne oraz nie kumulują się w środowisku.
Jak działa?
- Silnie nawilżają
- Regenerują i odżywiają skórę
- Intensywnie wygładzają naskórek
- Przeciwdziałają procesom starzenia
- Łagodzą zaczerwienienia i podrażnienia
- Wygładzają i uelastyczniają włosy
- Są naturalnym wysokim filtrem UV
# CzyWieszŻe….?
- To składnik kremów do ciała i twarzy
- To idealna baza dla kosmetyków do demakijażu i oczyszczających twarz, olei do masażu i produktów przeznaczonych do kąpieli
- Są zdrową alternatywą dla sztucznych silikonów zawartych w szamponach
- Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi substancjami
- Jako jedyne z niewielu naturalnych produktów, gwarantują wysoką ochronę UV
- Łatwo ulegają biodegradacji i nie kumulują się w środowisku
Masło shea - regeneruje, odżywia i odmładza skórę. Przyspiesza gojenie się ran i zapobiega procesom starzenia się. Wygładza i uelastycznia włosy. Tłuszcz afrykańskiego Masłosza kryje w sobie rewelacyjne właściwości pielęgnacyjne, ochronne i odżywcze.
Masło shea wydobywane jest z nasion afrykańskiego drzewa Masłosz Parka, potocznie zwanego "drzewem, które żywi i leczy". Od lat wykorzystywane jest nie tylko w kosmetyce, ale także w gastronomii jako naturalny i zdrowy olej do smażenia.
Doskonale regeneruje i odżywia skórę. Wspomaga szybsze gojenie się ran. W swoim składzie zawiera takie witaminy jak A i E, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami i opóźniają procesy jej starzenia. Masło zabezpiecza naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak mróz, chłód, słońce, czy wiatr. Idealnie działa na spierzchnięte usta, przebarwienia czy zgrubienia. Skutecznie utrzymuje wilgoć i miękkość skóry. Zmniejsza zmarszczki oraz zmiany trądzikowe.
Masło shea można wykorzystywać do codziennej pielęgnacji ciała, masażu lub kąpieli. Od wieków stosowane jest również jako środek przeciw rozstępom przez afrykańskie kobiety. Jest ono w pełni bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i niemowląt.
Nawilża suche i łamliwe włosy, zmniejszając tym samym ich skłonność do łupieżu.
W branży kosmetycznej masło shea często nazywane jest "kosmetyczną alfą i omegą" lub "kosmetycznym omnibusem". To najbardziej znany olej roślinny, zaraz po oleju arganowym.
Jak działa?
- Regeneruje i odżywia skórę
- Zapobiega procesom starzenia się
- Wyrównuje koloryt skóry
- Chroni skórę przed wolnymi rodnikami
- Przyspiesza gojenie się ran
- Łagodzi zmiany alergiczne
- Chroni skórę przed zimnem, wiatrem i mrozem
- Wygładza i uelastycznia włosy
- Regeneruje zniszczone końcówki włosów
- Jest naturalnym filtrem UV
#CzyWieszŻe…?
- Sprawdza się w pielęgnacji wszystkich typów skóry - od suchej, zniszczonej, po tłustą i skłonną do wyprysków
- Stosuje się je w leczeniu reumatyzmu
- W Europie wykorzystywane głównie jest jako składnik kosmetyków, jednak w Afryce od wieków służy jako naturalny olej do smażenia
- Posiada w swoim składzie dużą zawartość naturalnych witamin i kwasów tłuszczowych
- Zwane jest również masłem karité lub masłem galam
- W Afryce uznawane jest za święte i czczone od tysięcy lat
Olej Abisyński - doskonale nawilża skórę, nie pozostawiając na niej tłustych śladów oraz uczucia lepkości. Jego właściwości znają i doceniają kobiety z Afryki. W Europie jego popularność wzrasta z roku na rok.
Olej abisyński powstaje z nasion modraku abisyńskiego, zwanego także kapustą abisyńską, jednorocznej rośliny wywodzącej się z terenów Wyżyny Abisyńskiej, we wschodniej Afryce oraz rejonu Morza Śródziemnego.
Dzięki swym właściwościom działa regenerująco, nawilżająco i przeciwzmarszczkowo. Stanowi idealny produkt do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w tym szczególnie przesuszonej i dojrzałej. Jest swego rodzaju naturalnym nawilżaczem, który wspomaga walkę z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.
Olej abisyński sprawdza się doskonale w recepturach kosmetyków kolorowych, ponieważ bardzo dobrze rozprowadza pigment. Może być stosowany w szminkach, błyszczykach i podkładach.
Olej w swoim składzie zawiera 50% nienasyconego kwasu omega -9-kwasu erukowego. Dzięki temu silnie natłuszcza, niweluje zaczerwienia i przynosi ukojenie podrażnionej skórze. Ponadto regeneruje suche i zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy. Wzmacnia nie tylko łamliwe końcówki włosów, ale również rozdwajające się paznokcie.
Jego zastosowanie jest nieograniczone - może stanowić bazę olejowych kosmetyków aplikowanych przed myciem włosów, dodatek do odżywek (ze spłukiwaniem i bez), masek i szamponów, a także olejków do masażu czy kosmetyków kolorowych.
Jak działa?
- Silnie nawilża, tworząc na skórze ochronny film
- Utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia
- Powstrzymuje przedwczesny proces starzenia się skóry
- Zabezpiecza skórę przed czynniki zewnętrznymi, takimi jak mróz czy wiatr
- Wspomaga leczenie egzem
- Intensywnie nawilża wrażliwą skórę alergików, atopików
- Chroni skórę przed wolnymi rodnikami
- Niweluje zaczerwienienia i regeneruje naskórek
- Regeneruje suche i zniszczone stylizacją włosy
- Zapobiega elektryzowaniu się włosów
- Wygładza porowate końcówki
- Wzmacnia łamliwe paznokcie i zapobiega ich rozdwajaniu
#CzyWieszŻe…?
- Jest powszechnie stosowany do produkcji kosmetyków kolorowych, ze względu na brak zapachu oraz ułatwianie dyspergowania pigmentów
- Podobne właściwości co olej abisyński ma jedynie olej z nasion brokułów
- Znany jest również jako modrak abisyński lub kapusta abisyńska
Olej kokosowy - nawilża, odżywia i wygładza skórę oraz włosy. Olej kokosowy to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów ostatnich lat, który znalazł swoje szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle kosmetycznym, gastronomicznym, jak i w profilaktyce zdrowotnej. Otrzymywany z kopry kokosowej, a dokładnie z miąższu "orzecha" zachwycił ludzi z najdalszych zakątków świata. Jest jedynym tłuszczem, który ma tak bogate zastosowanie, a jego skład w przeszło 90% stanowią jedynie nasycone kwasy tłuszczowe.
Ponadto zawiera witaminy E i wszystkie z grupy B, witaminę C, kwas foliowy oraz składniki mineralne, jak cynk, potas, magnez, żelazo, sód, oraz wapń. Bogaty jest także w kwas linolenowy, laurynowy i kaprylowy.
Na rynku dostępne są dwa rodzaje oleju kokosowego: rafinowy i nierafinowy. Pierwszy z nich uczestnicy w procesie oczyszczania co powoduje, że część jego właściwości zostaje utracona. Olej nierafinowy nie podlega żadnej obróbce chemicznej stąd też wśród jego zwolenników jest wiele osób preferujących zdrowe odżywianie.
Olej kokosowy wzmacnia odporność, działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie. Zwalcza wolne rodniki i tym samym opóźnia procesy starzenia się skóry. Przyspiesza gojenie się ran, wzmacnia kondycję rzęs, a także nadaje się do masażu. Sprawdza się jako środek do demakijażu oczu i twarzy, łagodzi stany zapalne, wirusowe i grzybiczne okolic intymnych. Jest bezcennym produktem w pielęgnacji niemowląt.
Lista zastosowań oleju kokosowego nie ma końca. Począwszy od smażenia i pieczenia, a kończąc jako dodatek do kremów lub pasty do zębów.
Jak działa?
- Wzmacnia barierę lipidową naskórka
- Silnie nawilża przesuszoną skórę, również na dłoniach, kolanach, łokciach
- Poprawia stan skóry z wysypką, egzemą, trądzikiem czy atopowym zapaleniem skóry
- Zmniejsza uczucie pieczenia po oparzeniu
- Łagodzi stany zapalne i podrażnienia
- Zwalcza wolne rodniki
- Zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry
#CzyWieszŻe…?
- Zgodnie z filozofią Ajurwedy najcenniejsze i najskuteczniejsze są te kosmetyki które można zjeść. Olej kokosowy spełnia ten warunek.
- Wzmacnia wypadające rzęsy
- Można go stosować zamiast pianki do golenia
- Odrobina oleju wmasowana rano pod pachami zapewni świeżość na niemal cały dzień
- Zapewnia ochronę przed UV równą SPF 4
- Wielbicielką tego oleju jest modelka Miranda Kerr
Olej słonecznikowy - zapobiega procesom starzenia się skóry oraz zapewnia jej młody wygląd. Znany z licznych dodatków do potraw, coraz częściej spotykany jest w składzie kosmetyków. Olej słonecznikowy pochodzi głównie z Europy Wschodniej i krajów basenu Morza Śródziemnego. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, zmiękcza naskórek i go regeneruje. Znajduje się często w składzie kremów, mleczek i kosmetyków do kąpieli. Działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie oraz normalizuje wydzielanie sebum. Przeciwdziała pojawieniu się zaskórników, zmian trądzikowych i innych wyprysków.
Kosmetyki na bazie oleju słonecznikowego głównie przeznaczone są dla osób z cerą tłustą i mieszaną. Olej słonecznikowy jest wykorzystywany również w pielęgnacji włosów. Sprawia, że są one mocne i zdrowe. Odżywia suche końcówki i kosmyki włosów, chroniąc je przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
Niewątpliwym i mało znanym działaniem oleju słonecznikowego jest wspomaganie leczenia dziąseł. Likwiduje szkodliwe bakterie w jamie ustnej, pomaga w leczeniu aft, zajadów i próchnicy. Niweluje również nieprzyjemny oddech. Pamiętajmy, że olej słonecznikowy to nie tylko idealny składnik naszych sałatek i przygotowywanych dań. To także naturalny eliksir piękna i młodości.
Jak działa?
- Odżywia skórę
- Chroni przed utratą wody i wpływem zanieczyszczeń środowiska
- Wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry
- Regeneruje i zmiękcza naskórek
- Działa przeciwzapalnie
- Niweluje zmiany trądzikowe i pojawianie się zaskórników
- Działa antyoksydacyjnie
- Reguluje wydzielanie sebum
- Spowalnia procesy starzenia się skóry
- Normalizuje pracę gruczołów łojowych
- Dodaje włosom blasku
#CzyWieszŻe…?
- To naturalne źródło witaminy E
- Jest drugim, najczęściej wybieranym olejem przez polskich konsumentów
- Słonecznik jest uprawiany w Ameryce Północnej od 3 000 r p.n.e..
- Słoneczniki są symbolem wiary, lojalności i adoracji
Olej ze słodkich migdałów - nawilża, odżywia i regeneruje. Wygładza, zmiękcza oraz chroni. To tylko nieliczne właściwości oleju sprowadzanego z Ameryki Północnej oraz z krajów śródziemnomorskich.
Ten znany już w starożytności emolient stosowany był pierwotnie jako olejek dla dzieci oraz niemowląt. Jego właściwości nawilżające i odmładzające od wieków doceniają Włoszki. Sama jego nazwa brzmi już pięknie i nakłania zmysły, by poszukiwały w pamięci najwspanialszych doświadczeń zapachowych oraz smakowych.
Jest to olej bogaty w witaminę E, jednonasycone kwasy tłuszczowe, białka, potas, cynk oraz wiele innych cennych dla skóry witamin (w tym A, D i z grupy B) i minerałów.
W czasach kultu młodości i piękna zasługuje na uwagę również jego działanie przeciwstarzeniowe oraz przeciwzmarszczkowe. Jest w pełni naturalny, co pozwala stosować go zarówno osobom z wrażliwą skórą, kobietom w ciąży, czy noworodkom. Nie podrażnia, nie uczula, a tym samym sprawia, że skóra odzyskuje utracony blask, świeżość i zdrowy wygląd.
Jak działa?
- Nawilża, odżywia i zmiękcza skórę
- Regeneruje naskórek
- Działa przeciwzmarszczkowo
- Opóźnia procesy starzenia
- Poprawia ukrwienie skóry
- Likwiduje sińce pod oczami
- Zapobiega powstawaniu rozstępów i redukuje cellulit (przy regularnym stosowaniu)
- Zapobiega powstawaniu zaskórników
- Regeneruje suche i zniszczone włosy
- Wzmacnia paznokcie
#CzyWieszŻe…?
- Usuwa nawet wodoodporny makijaż
- Pomaga w zwalczaniu ciemieniuchy
- Spośród wszystkich orzechów jadalnych, migdały zawierają najwięcej witaminy E
- Wytłaczany jest z nasiona migdałowca pospolitego, który występuje w dwóch odmianach
- Pozyskuje się wyłącznie w trzech krajach: we Francji, Hiszpanii i Kalifornii
- Uzyskiwany jest poprzez wyciskanie nasion migdałowca na zimno, w temperaturze niższej niż 50 stopni. Proces ten pozwala zachować cenne walory odżywcze
- Pierwsze wzmianki o wykorzystaniu oleju migdałowego w kosmetyce pojawiły się w XVII wieku, kiedy został on wykorzystany do produkcji mydeł
Oliwa z oliwek - odżywia, regeneruje, koi i nawilża skórę, włosy i paznokcie. Wspomaga leczenie ran, oparzeń, odmrożeń i atopowego zapalenia skóry. Zdrowa i niezbędna w śródziemnomorskiej kuchni oliwa z oliwek jest stosowana od wieków również w przemyśle kosmetycznym.
Przez Homera nazywana była "złotym płynem" jako jeden z najzdrowszych produktów bez zawartości jakichkolwiek konserwantów oraz sztucznych substancji. Jest ona bardzo bogata w przeciwutleniacze i nasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera też fosfor, potas, żelazo oraz witaminy z grupy B i D, prowitaminę A oraz witaminy C, E i F.
Oliwa z oliwek występuje w produktach do masażu, kosmetykach ujędrniających i przeciwzmarszczkowych. Jest naturalnym składnikiem balsamów, kremów, szamponów oraz żeli pod prysznic. Nie uczula, ani nie podrażnia, dlatego często stosowana jest kosmetykach dla dzieci i niemowląt. Idealna do wszystkich rodzajów cery.
Dzięki bogatym właściwościom nawilżającym i odżywczym intensywnie zmiękcza i natłuszcza skórę, tym samym chroniąc ją przed utratą wilgoci. Działa antyoksydacyjnie oraz wzmacnia naturalną barierę lipidową naskórka. Redukuje szorstkość, koi podrażnienia i zaczerwienia. Reguluje proces rogowacenia naskórka oraz opóźnia powstawanie zmarszczek. Dodatkowo odżywia oraz regeneruje zniszczone i przesuszone włosy.
Jak działa?
- Nawilża i odżywia skórę w każdym wieku
- Pobudza regenerację tkanki nabłonkowej
- Opóźnia objawy starzenia
- Wygładza istniejące zmarszczki
- Uzupełnia niedobory lipidowe
- Wzmacnia naturalną odporność skóry, likwiduje jej szorstkość
- Wspomaga regulację gruczołów łojowych
- Łagodzi objawy trądziku
- Wspomaga leczenie ran, oparzeń, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy czy łupieżu
- Chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, słońce, mróz
- Jest naturalnym filtrem UV
#CzyWieszŻe…?
- Jest podstawą wielu leków i kosmetyków, a jej działaniem zainteresowała się WHO (Postanowili odkryć dlaczego mieszkańcy Morza Śródziemnego, zjadający duże ilości oliwy, cieszą się znacznie lepszą kondycją, niż Europejczycy z Północy).
- Występuje, w niezmienianych od pokoleń, recepturach mydeł Savon Noir oraz Aleppo
- Homer nazwał oliwę „złotym płynem” ze względu na jej dobroczynne właściwości
- Jeden z najsłynniejszych greckich lekarzy Gallen spisał, że oliwa z oliwek występuje, aż w 473 środkach leczniczych i upiększających
- Drzewo oliwne jest niezwykle odporne i żyje ponad 2 tysiące lat
Naturalna witamina E - wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę. Neutralizuje wolne rodniki oraz przeciwdziała procesom starzenia się. Znana od ponad 100 lat, nadal skrywa w sobie szereg nieodkrytych informacji.
Witamina E, zwana mieszaniną tokoferoli to odkrycie dwóch kanadyjskich lekarzy: kardiologa dr Wilfred E.Shute oraz jego starszego brata, położnika i ginekologa, dr Evan V.Shute. To dzięki ich pracom naukowym, świat usłyszał o dobroczynnych właściwościach witaminy E na ludzki organizm.
Działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie się ran, wpływa pozytywnie na odbudowywanie się tkanki. Chroni również naskórek przed wysuszeniem i osłabieniem. Zapobiega powstawaniu przebarwień skóry i zmniejsza znamiona już obecne, często pojawiające się u osób starszych. Dodatkowo wspomaga leczenie zmian trądzikowych.
Oprócz pozytywnego oddziaływania na skórę, wpływa również na pielęgnację włosów. Sprawia, że stają się one mocne i lśniące.
Regularne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych zawierających witaminę E, może zmniejszyć skutki szkodliwego działania promieni słonecznych.
Potocznie witamina E zwana jest "witaminą młodości". Dzięki niej można zyskać efekt gładkiej skóry, w każdym wieku.
Jak działa?
- Chroni przed utlenieniem i zniszczeniem lipidów naskórka, włókien kolagenowych skóry
- Zwiększa elastyczność tkanki łącznej
- Nawilża, wygładza, natłuszcza skórę
- Poprawia ukrwienie skóry
- Przeciwdziała procesom starzenia się
- Neutralizuje wolne rodniki
- Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo
#CzyWieszŻe…?
- Znajduje zastosowanie się w licznych kosmetykach, skierowanych do osób w każdym wieku, niezależnie od rodzaju skóry
- Jej skuteczność zależy od jej stężenia w kosmetykach
- Jest naturalnym konserwantem
- Organizm ludzki nie jest w stanie sam syntetyzować witaminy E. Musi ją otrzymać, ze źródeł zewnętrznych
- Najbardziej bogatą w witaminę E jest dieta śródziemnomorska
- Istnieje co najmniej osiem postaci witaminy E
- Jest naturalnie produkowana przez rośliny. Jej źródłami jest olej z kiełków pszenicy, olej rzepakowy, orzechy laskowe, migdały czy olej słonecznikowy
- Nie tak dawno odkryto nowe źródła witaminy E, takie jak ziele szałwii lekarskiej, nasiona czarnej porzeczki, ekstrakt z pokrzywy, nasiona truskawki, ekstrakt z mieszanki jeżyny dzikiej i ogrodowej, kwiaty nagietka
- Składa się ona zaledwie z trzech elementów: wodoru, tlenu i węgla
Wosk carnauba - nawilża, zmiękcza i odżywia skórę. Nadaje połysk, wzmacnia cebulki i stymuluje porost włosów. To najtwardszy wosk naturalny dostępny na rynku. Pozyskiwany jest z powierzchni liści palmy Copernica Cerifera, rosnącej w północnej części Brazylii.
Wosk carnauba to wegańska alternatywa dla wosku pszczelego. Od lat jest wykorzystywany nie tylko w przemyśle kosmetycznym, ale również przy produkcji żywności. To idealny, ale przede wszystkim naturalny emulgator, emulsyfikator, emolient oraz regulator lepkości.
Ma bardzo szerokie zastosowanie w produkcji wszelkich kosmetyków, kremów, maseł, emulsji, balsamów, odżywek do włosów, pomadek, kredek oraz tuszy do rzęs. Jako jeden z wielu składników pojawia się także w produktach do makijażu czy demakijażu. Dodatkowo skutecznie chroni skórę i włosy przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz czy wiatr, a także zmniejsza skutki oddziaływania klimatyzacji.
Wosk carnauba jest w pełni naturalnym składnikiem, który nie podrażnia i nie uczula. Idealnie współgra ze skórą wrażliwą i suchą. Wspomaga odbudowę zniszczonego włosa, wzmacniając go od samych cebulek. Dodatkowo stymuluje jego porost.
Wosk ten jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży, jak również dla delikatnej skóry niemowlęcej.
Jak działa?
- Odżywia naskórek
- Natłuszcza, wygładza i zmiękcza skórę
- Tworzy film ochronny przed odparowywaniem wody
- Chroni przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi
- Nadaje skórze i włosom elastyczność i połysk
- Wzmacnia cebulki włosów
- Stymuluje porost włosów
- Działa przeciwłupieżowo
- Wspomaga depilację metodą wyrywania
#CzyWieszŻe…?
- Jest wegańską alternatywą dla wosku pszczelego
- Służy do wyrobu wszelkich kosmetyków, kremów, maseł, emulsji, balsamów, odżywek do włosów, pomadek, kredek, tuszy do rzęs
- Wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków wodoodpornych
- Jest naturalnym emulgatorem, zagęstnikiem i regulatorem lepkości
- Jest składnikiem wyrobów cukierniczych
- Stosowany jest w świecach woskowych
Olej z avocado - dzięki swym znakomitym właściwościom, polecany jest szczególnie dla osób posiadających skórę suchą, przesuszoną, zniszczoną czy łuszczącą się. Idealny również w przypadku cer dojrzałych, wrażliwych, a nawet problematycznych.
Olej z awokado jest olejem nieschnącym o złotozielonej barwie. Jest bardzo cenionym olejem ze względu na duże zawartości witaminy A i E oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wszystkie te składniki powodują, że jest on idealny dla skóry przesuszonej i dojrzałej.
Olej z awokado może być stosowany w produkcji balsamów, serum, kremów do skóry dojrzałej i starzejącej się. Doskonale nadaje się również jako dodatek do odżywek i masek do włosów, a także preparatów do kąpieli.
Olej z awokado sprawdzi się również w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Wzmocni cebulki włosowe, wyraźnie przyspieszy porost włosów, nawilży i odżywi skórę głowy, a kosmykom nada miękkości i blasku.
Jak działa?
- wykazuje silne działanie regenerujące i wygładzające
- koi podrażnioną skórę
- opóźnia procesy starzenia się skóry
- bogaty w witaminy, aminokwasy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz białka, ma działanie łagodzące, głęboko nawilża skórę,
- odbudowuje warstwę lipidową, która chroni skórę przed utratą wody, przyśpiesza gojenie ran
- ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne
- wpływa korzystnie na syntezę kolagenu i elastyny- pomaga to uelastycznić skórę oraz zapobiega tworzeniu się zmarszczek
- pomaga w leczeniu egzemy i łuszczycy
- poprawia ogólną kondycję włosów
- wzmacnia cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów
#CzyWieszŻe…?
- olejki pochodzące z owoców awokado pomagają w leczeniu łuszczycy
- tłuszcze z awokado wykorzystywane są do produkcji kosmetyków, które chronią skórę
- może być stosowany u dzieci, kobiet w ciąży
Olej z marchewki - jest przede wszystkim doskonałym źródłem wielu witamin, głównie witaminy A oraz karotenu. Zawiera wiele przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Sprawia to, że jest doskonałym środkiem zapewniającym młody wygląd - jego stosowanie znacznie opóźnia starzenie, powstrzymuje też powstawanie w skórze nowych zmarszczek.
W przemyśle kosmetycznym stosowany jest jako dodatek w olejkach i emulsjach przeznaczonej do suchej, łuszczącej się, dojrzałej skóry, również jako dodatek do kremów ochronnych.
Olej z marchwi jest środkiem wyjątkowo bogatym w karotenoidy. Mają one bardzo cenną właściwość – są doskonałym antyoksydanetem, chronią komórki przed wolnymi rodnikami. Karotenoidy stosowane na skórę zmniejszają szkodliwy efekt promieniowania UVR.
Olej z marchwi zawiera także tocoferol i witaminę E – składniki te polepszają odporność skóry i łagodzą skutki poparzeń słonecznych.
Jak działa?
- ma działanie przeciwzapalne
- przyspiesza gojenie się ran
- poprawia elastyczność i jędrność skóry
- chroni skórę przed infekcją, napromieniowaniem promieniami słonecznymi
- działa regenerująco na skórę, stymuluje odnowę komórkową
- ma silne działanie przeciwzmarszczkowe
- chroni przed rozkładem kalogenu
- idealny do wysuszonej skóry okolic oczu
- odpowiedni do ochrony rąk i paznokci
- nadaje skórze matowo-brązowy koloryt świeżej opalenizny – efekt brązujący
#CzyWieszŻe…?
- olej z marchwi polecany jest również do wcierania w skórę głowy oraz końcówki włosów, eliminuje suchość skóry głowy oraz nawilża przesuszone końce
- zmniejsza ryzyko raka skóry
Olej z rokietnika - Rokietnik zwyczajny to ciernisty krzew ceniony przede wszystkim za niezwykle odżywcze i smaczne kuliste owoce. Należą one do najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy, minerały i polifenole oraz jako nieliczne w świecie rośliny zawierają w miąższu od 8 do 12% oleju.
W kosmetyce olej z owoców rokitnika stosuje się w pielęgnacji cery zniszczonej, przesuszonej, łuszczącej się, ze zmarszczkami, wymagającej regeneracji, podrażnionej np. opalaniem, jak również cery naczyńkowej i z trądzikiem różowatym. Jest on zaliczany do składników przeciwzmarszczkowych, chętnie stosowanych w produktach dla cer dojrzałych.
Olej z rokietnika posiada charakterystyczny pomarańczowo-czerwony kolor , wynika to z wysokiej zawartości witaminy A w postaci karotenoidów. Odpowiadają one za regenerację skóry, mają właściwości przeciwzamrszczkowe oraz antyoksydacyjne. Karitenoidy poprawiają również koloryt skóry i chronią przed promieniowaniem słonecznym. Jest więc odpowiednim dodatkiem do kosmetyków wzmacniających naturalną ochronę anty-UV.
Zawarta w oleju z rokietnika witamina E, minerały i flawonoidy wpływają korzystnie na drobne naczynka krwionośne.
Olej z rokietnika wyraźnie przyspiesza gojenie ran, odbudowę naskórka oraz zmniejsza blizny.
Olej z owoców rokitnika wykorzystywany jest również w produktach do pielęgnacji włosów. Zapobiega wypadaniu, działa przeciwłupieżowo oraz poprawia stan samych włosów dodając im połysku..
Jak działa?
- bardzo dobrze wchłania się w skórę, bez poczucia tłustości
- działa przeciwzmarszczkowo, polecany dla skóry dojrzałej, wymagającej regenracji
- działa przeciwzapalnie
- wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz absorbujące promieniowane UV
- przyspiesza gojenie ran, spłyca blizny, rozstępy
- działa odżywczo na skórę głowy, wzmacnia i nadaje połysk włosom
- dodaje cerze zdrowego kolorytu
#CzyWieszŻe…?
- olej z rokietnika to cenne źródło najbogatszych i naturalnych kwasów tłuszczowych OMEGA 7
- może zostać wykorzystany w leczeniu oparzeń, odmrożeń, odleżyn, wyprysków, zmian alergicznych i stanów zapalnych skóry
- owoce rokietnika zawierają wysoką zawartość witaminy C dzięki temu wykorzystywane są w medycynie, kuchni i branży kosmetycznej
Ekstrakt z kawy (robiony metodą nadkrytyczną) - Kawa stosowana na skórę i włosy, ma doskonały wpływ na ich kondycję. Do najważniejszych składników kawy należą proteiny, polisacharydy, węglowodany, lipidy, substancje aromatyczne oraz przede wszystkim kofeina. Ta ostatnia charakteryzuje się dobroczynnym wpływem na wygląd i zdrowie skóry twarzy, ciała oraz włosów. Kawa to źródło minerałów i mikroelementów.
Kofeina zawarta w kawie dotlenia skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek, dlatego ekstrakt z kawy jest idealnym składnikiem w preparatach przeciwstarzeniowych, antyseptycznych i oczyszczających. Jako przeciwutleniacz wychwytuje wolne rodniki i zmniejsza ich powstawanie. Chroni błony komórkowe i cytoplazmę przed utlenianiem oraz zmniejsza wykorzystanie przez organizm przeciwutleniaczy.
Ekstrakt z kawy świetnie działa na cerę. Posiada właściwości pobudzające i drenujące, które stymulują naczynia krwionośne i przyspieszają krążenie krwi. Efektem tego jest świeża cera o wyrównanym kolorycie.
Dzięki obecności naturalnych filtrów UV oraz kwasu chlorogenowego, który jest naturalnym antyoksydantem, ekstrakt z ziaren kawy zapobiega nowotworom skóry.
Kofeina zawarta w kawie stymuluje cebulki i aktywuje porost włosów, jednocześnie zapobiegając im wypadaniu. Działa wygładzająco, dodaje blasku oraz ociepla ich barwę.
Jak działa?
- zapobiega powstawaniu zmarszczek
- wygładza istniejące bruzdy
- działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
- sprawdza się w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami, jako profilaktyka ale i niwelowanie już powstałych zmian
- ze względu na swoje działanie na tkankę tłuszczową sprawdza się jako składnik preparatów modelujących twarz
- zwiększa sprężystość
- nadaje skórze elastyczność i miękkość
- poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach
#CzyWieszŻe…?
- Kofeina ma o do siebie, że jest dość szybko wydalana przez organizm. W związku z tym stosując kosmetyki z kofeiną trzeba pamiętać o dwóch prostych zasadach – regularność i czas aplikacji kosmetyku.
- Kofeina wspomaga walkę z cieniami pod oczami
WITAMINA A
Witamina A była jedną z najwcześniej odkrytych witamin. Skutki jej niedoboru znane były już w starożytnym Egipcie, Grecji oraz Rzymie i określane były nazwą kurza ślepota lub ślepota zmierzchowa.
Podstawową zaletą witaminy A i jej pochodnych stosowanych w kosmetykach jest ich zdolność do normalizacji rogowacenia skóry poprzez regulację wzrostu komórek skóry i ich różnicowanie. Co za tym idzie, skóra jest mniej szorstka i bardziej wygładzona. Nazywana jest często „normalizatorem skóry” lub „składnikiem odmładzającym”.
Witamina A pozwala zachować ładny wygląd twarzy. Jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany pojawiające się wraz z procesem starzenia. Działa antyoksydacyjnie i chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Witamina A stanowi skuteczną broń z rozstępami, przebarwieniami, bliznami, drobnymi ranami i siniakami. Poza tym jak udowodniono przeciwdziała zmarszczkom, stąd też znaleźć ją możemy w kosmetykach przeciwzmarszczkowych.
Dodatkowo pomaga chronić zęby, tkanki organizmu i mięśnie.
Jak działa?
- Opóźnia procesy starzenia skóry
- Rozjaśnia przebarwienia
- Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie
- Sprawia, że skóra staje się gładsza i bardziej miękka
- Działa ochronnie na skórę
- Poprawia nawilżenie skóry
#CzyWieszŻe…?
- Witamina A stosowana jest także w przypadku skóry naczynkowej, cienkiej, która jest bardzo wrażliwa na warunki atmosferyczne oraz otaczające środowisko.
- Doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z przebarwieniami powstałych w wyniku intensywnego opalania, a także kuracji hormonalnych
- Najlepszą porą do stosowania kosmetyków zawierających witaminę A jest noc
WITAMINA C
Witamina C to witamina odpowiedzialna za ochronę naszego organizmu oraz za młody wygląd. Wpływa na wytwarzanie i zachowanie kolagenu w skórze. Jest podstawowym antyutleniaczem – wyłapuje wolne rodniki.
Witaminę C stosuje się w utrudnionym gojeniu się ran i odleżyn, przebarwieniach skóry, w stanach krwotocznych oraz chorobach naczyń włosowatych. Ponieważ wpływa ona na uszczelnienie naczyń i przyśpiesza krzepnięcie krwi.
Witamina C działa w środowisku wodnym (jest rozpuszczalna w wodzie), aktywuje na nowo witaminę E, która również chroni nasz organizm ale działa w środowisku tłuszczowym. Dzięki temu poprawiona zostaje stabilność naszych komórek, również skóry.
Jak działa?
- Poprawia strukturę i koloryt skóry dając efekt wypoczętej skóry
- Rozjaśnia plamy pigmentacyjne
- Jest naturalnym filtrem ochronnym przed promieniowaniem
- Spowalnia proces powstawania zmarszczek, pomaga zredukować nawet całkowicie płytkie zmarszczki
- Wspomaga gojenie się ran
#CzyWieszŻe…?
- Zapotrzebowanie na witaminę C znacznie zwiększa się w przewlekłym stresie, gdy palimy papierosy lub mamy kontakt z zanieczyszczonym powietrzem, czy spędzając kilka godzin przy komputerze lub innych urządzeniach elektronicznych
- Jest idealna dla każdego bez względu na wiek
- Lato to idealna pora aby wykorzystać jej cenne właściwości
WITAMINA E
Jest jedną z najczęściej stosowanych witamin w kosmetykach witamin. Jest doskonale rozpuszczalna w tłuszczach, praktycznie nierozpuszczalną w wodzie. Stąd szczególnie zalecana do stosowania w preparatach emulsyjnych.
Witamina E ze względu na swoje wielostronne działanie często określana jest mianem witaminy młodości.
Witamina E jest głównym antyoksydantem, który chroni błony komórkowe przed utleniaczami. Chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem komórek, wywoływanym przez wolne rodniki. Wspomaga leczenie trądziku i łojotokowego zapalenia skóry, zapewnia stabilizację i właściwą przepuszczalność błon komórkowych.
Witamina E dobrze wnika w skórę. Odgrywa ważną rolę w jej ochronie - zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV.
Wolne rodniki powstające w skórze pod wpływem naświetlania promieniami słonecznymi mogą powodować nie tylko podrażnienia i oparzenia słoneczne, a w konsekwencji przyspieszony proces starzenia skóry, ale mogą one także prowadzić do powstawania niektórych nowotworów. W efekcie skutecznej ochrony przeciwrodnikowej witamina E przeciwdziała zmianom starczym i degeneracyjnym skóry oraz chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych.
Witamina E aktywizuje i działa odżywczo na skórę, poprawia jej ukrwienie oraz zwiększa elastyczność tkanki łącznej. Wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę.
W kosmetyce preparaty zawierające witaminę E, to głównie kremy i mleczka kosmetyczne, szminki i produkty do pielęgnacji warg oraz kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji paznokci.
Jak działa?
- chroni skórę przed wolnymi rodnikami
- poprawia elastyczność i jędrność skóry
- wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę
- działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo
#CzyWieszŻe…?
- Witamina E nazywana jest witaminą młodości
- Zwalcza wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się skóry
- Zapobiega rozwojowi nowotworów
- Występuje głównie w produktach roślinnych