Pielęgnacja skóry jesienią czyli bomba witamin dla naszej skóry!

Nasz skóra przez cały rok narażona jest na wiele czynników. Słońce, wiatr, smog, suche powietrze w pomieszczeniach, klimatyzacja … to tylko kilka z nich. Przez to staje się ona sucha, wrażliwa, szara i pozbawiona blasku. Jesień to odpowiedni czas aby zastosować intensywną kurację odbudowującą naszą skórę, po miesiącach gdzie narażona była na intensywne działanie promieni słonecznych. Odpowiednia pielęgnacja skóry sprawi, że stanie się ona promienna i pozbawiona oznak starzenia się.  

Szczególnie trudna w pielęgnacji jest cera wrażliwa. Czy to właśnie mnie dotyczy?

Skóra wrażliwa to zazwyczaj skóra mocno zaczerwieniona, napięta, reagująca na czynniki zewnętrzne, sucha i cieńka. Brak odpowiedniego nawilżenia może sprawić, że zaczyna się łuszczyć i swędzieć. Pojawia się również nieprzyjemne uczucie napięcia, zazwyczaj tuż po kontakcie z wodą. Niezwykle ważne jest zastosowanie zatem preparatu, który nie tylko nawilży ją, ale i także złagodzi podrażnienia i zaczerwienia. Serum regenerujące VITAO spełni tutaj ogromną rolę. Olej z rokietnika zawarty w składzie kosmetyku, sprawdzi się głównie z powodu zawartości składników przeciwutleniających, które zwalczają wolne rodniki i dzięki temu wspomagają regenerację skóry i spowalniają procesy jej starzenia. Olej ten chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiega jej wysuszeniu. Chroni również naturalną warstwę lipidową skóry przed utratą wody i nadmiernym przesuszeniem. Olej z awokado idealnie sprawdza się przy problemach suchej skóry takich jak podrażnienia i przesuszenia. Oprócz dogłębnego nawilżenia, skutecznie koi ją i wyrównuje jej koloryt. Serum regenerujące VITAO dodatkowo dzięki witaminom A+E+C sprawi, że Twoja skóra nabierze blasku, stanie się intensywnie odżywiona i wygładzona.

Nie zapominajmy również o odpowiedniej suplementacji!

Jeżeli stan Twojej skóry jest naprawdę zły, zastosuj odpowiednie kosmetyki naturalne dostępne w dobrych sklepach EKO i BIO, które wspomogą jej regenerację i pielęgnację. Nie zapominaj również o piciu wody i zdrowym stylu życia.

Nie lekceważmy dbania o skórę. To ona ochrania narządy wewnętrzne, zapobiega odwodnieniu i chroni nas przed wirusami.  Jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać, ona spełni całkowicie swoje funkcje.

Zostaw komentarz