Krem ochronny na mrozy, czyli jak właściwie zadbać o swoją skórę w zimne dni.

Już listopad ! Smutna, deszczowa pora … To czas niezbyt łaskawy dla naszej skóry, a zwłaszcza skóry twarzy. Większość osób w tym okresie boryka się z przesuszoną i podrażnioną skórą. Wymaga ona w tym czasie szczególnej pielęgnacji. Jakich kosmetyków zatem użyć by jej choć odrobinę ulżyć ?

 

Gdy temperatura spada w okolice zera, na dworze pada deszcze, wieje wiatr, a w domach zaczynamy okres grzewczy, nasza skóra wymaga szczególnej troski.  Staje się ona szorstka, sucha i skłonna do podrażnień. Spowodowane jest to tym, iż produkuje ona w tym czasie mniej składników płaszcza wodnolipidowego, który zostaje zbyt szybko zużyty w warunkach suchego powietrza. Zatem niezależnie od wieku, płci i typu skóry prawie wszyscy w tym okresie odczuwamy dyskomfort. Warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiedni krem ochronny, który nawilży, natłuści i ochroni skórę twarzy na jesień i zimę. Doskonałym i sprawdzonym już produktem będzie zatem masło multifunkcyjne EMOLIO, które sprawdzi się w ekstremalnych dla naszej skóry warunkach. Masło do ciała przede wszystkim nie zawiera w składzie wody, co jest niezmiernie ważne w okresie jesienno – zimowym. Zawiera za to bardzo cenne oleje i woski roślinne, które każdy dobry krem ochronny powinien mieć. Dzięki nim uzupełniamy to, czego skóra w tym okresie najbardziej potrzebuje, dodatkowo chroniąc ją przed nadmiernym odparowaniem wody. Masło ma wspaniały, orzeźwiający zapach, który podczas pluchy  i zimna za oknem, pozwoli przypomnieć sobie cudowne, wakacyjne chwile.

 

Masło multifukncyjne to produkt rodzinny, bezpieczny dla dzieci. Nie zapomnij zatem o swoich bliskich i zadbaj również o ich odpowiednie nawilżenie skóry całego ciała, bowiem masło to nie tylko krem ochronny na mrozy ale i balsam do ciała, krem do rąk i balsam ochronny do ust.

Zostaw komentarz