Cruelty free i wegańskie. Czy to istotne w kosmetykach?

Zacznijmy od początku... Co w ogóle oznacza termin cruelty free i jak rozumieć kosmetyki wegańskie? Tłumacząc dosłownie pojęcie cruelty free otrzymamy „wolne od okrucieństwa” lub „wolne od okrutności”. Pojęcie to stało się jednak również synonimem czegoś, co oznacza „nie jest testowane na zwierzętach”. Jeśli trafiliście na ten artykuł to pewnie kochacie zwierzaki i nie chcecie by im się działa krzywda. Prawda? Choć w Europie już dawno zakazano testowania kosmetyków na zwierzętach to jednak są nadal kraje, w których nie jest to restrykcją. W Chinach nie jest to wymóg, więc spokojnie można tam sprzedawać produkty testowane na zwierzętach. Na szczęście pomału i Chiny odchodzą od testów.

No ale zaraz – dlaczego tu piszemy jeszcze o wegańskich kosmetykach? Czy to nie to samo? Otóż nie – kosmetyki wegańskie oznaczają, że produkty te nie posiadają w swoim składzie żadnych składników pochodzenia odzwierzęcego. Jakie to produkty najczęściej się w  kosmetykach pojawiają? Może to być mleko, może to być wosk pszczeli. Wszystkie te produkty jednak najczęściej mają swoje odpowiedniki w produktach roślinnych. Wosk pszczeli można z powodzeniem zastąpić, chociażby woskiem carnauba.

My kochamy zwierzęta i nie chcemy by działa się im żadna krzywda. Dlatego też nie podejmujemy prób sprzedaży naszych produktów tam, gdzie wymagane jest ich testowanie na zwierzętach. Dodatkowo nie stosujemy produktów odzwierzęcych w składzie. Co więcej – weryfikujemy czy surowce przez nas sprowadzane, czy też kupowane, nie były testowane na zwierzętach. A dlaczego? A dlatego, że mamy wybór. Możemy zrezygnować z dostawcy, który krzywdzi, zadaje ból i niepotrzebne cierpienie zwierzakom, skoro jest wokół mnóstwo innych (często mniejszych dostawców), którzy tego nie robią.  Dla nas wybór jest prosty! Wybór, bez niepotrzebnego cierpienia zwierząt laboratoryjnych i hodowlanych!

Zapytacie - a dlaczego jeszcze? U nas w GoNature wierzymy, że brakiem produktów zwierzęcych i  odzwierzęcych w składach kosmetyków, wpływamy na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i produkcji gazów cieplarnianych. Wierzymy również, że każdy jeden wybór klienta ma znaczenie. Zwracamy uwagę na nasze środowisko, bo każdy małymi czynami na nie wpływa…

Zostaw komentarz